Legutóbbi cikkünkben aszerint foglalkoztunk a webkamerákkal, hogy milyen felbontásban és képfrissítésben képesek rögzíteni. Most a különböző extra funkciók szerint mutatjuk be őket!
Ha olvastad az előző bejegyzésünket, akkor már tudhatod, hogy egy webkamera legalapvetőbb két specifikációja a felbontás és a képfrissítés, melyek a kép tisztaságáért felelnek. Azonban számos olyan lehetőséged adódhat, amit egy webkamera képes biztosítani számodra, és összességében jobb, legalábbis optimálisabb eredménnyel használhatod majd az új képrögzítő eszközödet. Lássuk sorjában, mikről is lenne szó, kezdve mindjárt a videótömörítéssel!
Egy nyers videóanyag elképesztő mennyiségű adatra fér csak el, aminek mennyiségét különösen fontos csökkenteni, ha internetes hálózaton keresztül történik az adatátvitel. Tehát videótömörítésre van szükség, hogy a valós idejű HD és még nagyobb felbontású FHD vagy UHD videókat átjuttassad a célszámítógépre egy átlagos internetes sávszélességen keresztül. A legtöbb profi webkamerát a H.264 Advanced Video Coding (AVC) szabványnak megfelelően alakították ki, így kiváló minőségű videót nyújtanak, jóval alacsonyabb bitsebességgel, mint a korábbi kodekek. A H.264 kódolás csökkenti a processzorra rótt kódolási, illetve dekódolási teher mértékét, és végső soron biztosítja azt, hogy azt a felbontást lásd a képernyőn, amire a webkamerád a tulajdonságai alapján képes szolgáltatni.
A webkamerád látótere (FOV) megmutatja, hogy mekkora területet, milyen szélességben tud rögzíteni. Ha nagy látószögű kamerára van szükséges, akkor a specifikációi között megtalálod a FOV-ban mért látószög értékét. Egy 60 fokban rögzíteni képes kamera egy embert képes felvenni, aki a számítógép előtt ül. Egy 78 fokban rögzíteni képes kamera elé már két ember is ülhet, és egy 90 fokos kamera előtt egy kisebb csoport is helyet foglalhat egy konferenciateremben például. Léteznek olyan webkamerák is, mint a logitech streamcam, ami képes 9:16-arányú felvételek rögzítésére is, amik jól illenek egy facebook vagy instagram bejegyzésbe is.
A közép-felső kategóriás webkamerák már rendelkeznek autófókusz funkcióval. Az azonban nem mindegy, hogy a webkamerád milyen minőségű autófókusszal rendelkezik. Az olcsóbb verziók lassan, pontatlanabbul fókuszáló rendszerrel rendelkeznek, míg a drágább modellek autófókuszát a gyorsaság és a pontosság jellemzi. Egy olyan helyiségben ahova erős fény süt be, sok a tükröződő felület, számos fényforrás van jelen különösen fontos, hogy jól látható maradj. A professzionális webkamerák ma már képesek megkülönbözteti téged a környezetedtől, és ehhez mérten állítják be a képet. Az eredmény egy optimálisabb, élénkebb kép lesz. Léteznek olyan webkamerák is, amik beépített gyűrűfénnyel rendelkeznek, így külön állíthatják a fényerőt hardveresen is.
A webkamerákat legtöbbször a monitor tetejére teheted fel. Ha megfelelő kialakítású webkamerát vásárolsz, akkor lehetőséged lesz rá, hogy optimális irányba állítsd azt, és különösebb kellemetlenségek nélkül pozicionálhatod a felvételi irányt. Az olcsóbb kamerák pozicionálás után elmozdulhatnak a helyükről a nem megfelelően stabil rögzítőik miatt, a jobb minőségű kamerák pedig minden irányba forgathatók kellő merevséggel. A stabilitás szintén hozzájátszik a tiszta, éles kép biztosításához, mivel a kamera a rezgések elkerülésével ritkábban vagy egyáltalán nem szorul az autófókusz használatára. A különböző modellek más-más módon képesek biztosítani, hogy kikapcsolt állapotában a kamera lencséje el legyen takarva. Sok kamerára előre felszerelt kupakot vagy elhúzható takarólapot szerelnek a gyártók, ezzel biztosítva, hogy az illetéktelen behatolók ne férhessenek hozzá a kameraképhez.
Mint látható egy webkamera rengeteg funkcióval képes szolgálni azon felül, hogy milyen felbontású és milyen képfrissítő képességgel rendelkezik. Sok tulajdonságával elősegítheti a hatékony videókonferenciákat, az online meetingeket vagy akár a tartalomgyártást.
Iratkozz fel, hogy mindig időben értesülj akcióinkról, kedvezményeinkről, játékainkról.
© Pcland Online Kft. 2000-2021 Minden jog fenntartva!