Szakértő tapasztalatunkat előhívva segítünk kiválasztani a számodra legjobb rádiót, amit 2022-ben vásárolhatsz!
A rádióhallgatás máig egy remek módja annak, hogy értesülj a hírekről, zenét vagy beszélgetős műsorokat hallgass. Amikor rádiót veszel, meg kell győződnöd arról, hogy a vásárlásod után egy könnyen használható és nagyszerű hangzást adó készüléket tudhatsz magadnak!
Az általunk ajánlott rádiók jó minőségű hangot adnak, könnyen olvasható a kijelzőjük és egyszerűen kezelhető gombkiosztással rendelkeznek. A rossz rádiók tompa hangot adnak, halkak és erőtlenül szólnak. Most tehát sorra vesszük azokat a rádiókat, amiket a leginkább ajánlunk 2022-ben.
A három legelterjedtebb rádiótípus a kínálatunkban a kisrádió, az órás rádió és a hagyományos asztali rádió.
Asztali rádiók: Ezek a legjobban a konyhákban, nappalikban és dolgozószobákban használhatók. Ezek a rádiók általában nagyobbak és nehezebbek, mint a többi. Előnyeik közé tartozik, hogy az átlagosnál jobb hangminőséget szolgáltatnak. A hátrányuk viszont, hogy több helyet foglalnak, és nehezen szállíthatók.
A legjobban keresett asztali rádiónk a SONY ZS-PS50B.
Ébresztőórás rádiók: Az órás rádiók legjobb helye a éjjeliszekrényen van. Úgy is alakítják ki őket, hogy jól elférjenek ezen a kis felületen. A kijelzőjük rendszerint jól olvasható, nagy számokat mutat, és sokuk egy nagy gombbal rendelkezik, amivel könnyű elhallgattatni őket. Előnyeik közé tartozik, hogy ezeket a legegyszerűbb használni, és szemüveg nélkül is jól látható a kijelzőjük. A hátrányuk, hogy rosszabb a hangminőségük, mint a nagyobb asztali rádiókénak.
A legnépszerűbb ébresztőórás rádiónk a Sencor Alarm Clock.
Hordozható rádiók: A kis méretű rádiók könnyen költöztethetők egyik helyről a másikra. Könnyen kiviheted őket a kertbe vagy magaddal hozhatod őket, ha nyaralni mész. Elemmel működnek, ezért konnektor nélkül is használhatók. Az előnyük pont a hordozhatóságukban és mobilitásukban rejlik. A hátrányuk pedig ugyanaz, mint az ébresztőórás rádiókénak, hogy a méretkülönbség a hangminőség rovására megy.
Ébresztő: Nem minden rádiónak van ébresztő funkciója! Az olcsóbb rádiókon és a nem kifejezetten ébresztésre készített rádiókon nem találsz ilyet. A jobb minőségű ébresztős rádiók képesek a hangerő növelésével kellemesebben ébreszteni, és be lehet állítani rajtuk azt is, hogy mely napokon ébresszenek és mikor. Léteznek kettős független beállítással rendelkező rádiók is, amikkel beállíthatod külön a saját, és a párod ébresztésének idejét is.
A SONY ICFC1PJ.CED egyik legjobb tulajdonsága a fokozatos ébresztés!
Akkumulátorról való működés: Még akkor is, hogy ha otthonról használod a rádiódat, az akkumulátorról való üzemelés hasznos funkció. Ha hirtelen elmennél kempingezni, nagyon jól jöhet egy ilyen rádió.
A SONY ZSRS60BT akkumulátorról is üzemeltethető.
Bluetooth kapcsolat: Egy bluetooth kapcsolódással rendelkező rádió tulajdonképpen egy okoseszközzé varázsolható anélkül, hogy internetes rádiót vettél volna. Ha csatlakoztatni tudod a telefonodat hozzá, máris hallgathatsz az okostelefonodon keresztül internetről anyagokat.
A Sharp DR-I470 rendelkezik Bluetooth kapcsolattal, ráadásul internetes rádióként is használható. Ezt a rádiót fekete színben is ajánljuk, mert úgy is nagyon elegánsan néz ki.
USB csatlakozók: Rendkívül praktikus, ha egy rádió rendelkezik USB csatlakozással, amivel képes tölteni az okoseszközeidet. Így nem kell több konnektort használnod az ágyad mellett, és használhatod a mobiltöltőidet a lakás más részében.
Most röviden bemutattuk a rádiók típusait és a legfontosabb képességeiket. Ha érdekel az is, hogy egy eszközöd hangzását hogyan javíthatod egy hangfal beszerzésével, olvasd el a hangfalakról szóló bejegyzésünket is!
Iratkozz fel, hogy mindig időben értesülj akcióinkról, kedvezményeinkről, játékainkról.
© Pcland Online Kft. 2000-2022 Minden jog fenntartva!