Otthon egymagad is kitakaríthatod a gépedet! Megmutatjuk, milyen hatékony módszerekhez fordulhatsz az ujjlenyomatok és a porszennyeződés eltávolítása felé.
Akármennyire is próbálod optimálisan kialakítani a számítógéped belsejét, megfelelő porszűrőkkel ellátni a gépházat, illetve úgy kialakítani a hűtést, hogy minimális por kerülhessen az alkatrészek közé, egy idő elteltével kénytelen leszel megoldani a tisztítását. Most arról lesz szó, hogyan foghatsz hozzá a géped és a perifériák kitisztításához a megfelelő eszközökkel kellő biztonsággal.
A számítógép kitisztításának legfontosabb oka, hogy a felgyülemlett por hatására az alkatrészek hőelvezetése és a meleg levegő kiáramlása ne ütközzön akadályba. Ha a porszűrőket eltölti a por, és nem tud átjutni rajta a levegő, illetve a hűtőbordák felületéről nehezen szállítja el a hőt vagy a ventilátorok nem tudnak megfelelően üzemelni, akkor a rendszer túlmelegedhet. Ennek megoldása érdekében mindenképp tisztán kell tartanod a számítógépházat azzal, hogy megőrzöd a rendszert tiszta állapotában.
A számítógép tisztításakor különös figyelmet kell fordítanod a statikus feszültség okozta károsodás veszélyére, ezért antisztatikus kesztyű vagy karkötő hordásával érdemes végezni a takarítást. Ha nincs egyik sem a birtokodban, akkor a gépház vagy a tápegység rendszeres megérintésével szüntetheted meg a rólad potenciálisan átadható statikus feszültséget az alkatrészek felé. Ha túl sok a por a gép belsejében, akkor vegyél fel egy maszkot, ami megakadályozza, hogy a felkavarását követően belélegezd! A tisztítás helyére egy jól szellőzhető helyet válassz ki, hogy a felszabaduló szennyeződés hamar távozhasson a környezetedből.
Mindenek előtt ha hozzáfogsz a takarításhoz áramtalanítsd a számítógépet. Győződj meg róla, hogy a gépház felnyitásával nem sérted-e garancia feltételeit! A gépházban felgyülemlett por kifújását a legszakszerűbben egy sűrített levegő spray-vel teheted meg. Használhatsz ecsetet is a makacsul lerakódott por felkavarására, de vigyázz, hogy ne műszálas ecsetet vegyél erre a célra, hanem mindenképp olyan természetes anyagból készültet, ami nem termel statikus feszültséget! Ne használd az ecsetet műanyag felületeken, és egy plexi oldallapon, mert apró karcok keletkeznek tőle. Ha nem ablakos házad van, és csak gyakorlati haszna van a tisztításnak, akkor nem fontos elemeire szedned a gépet. Elég, ha a hűtőbordák, a hőt termelő felületek, mint a merevlemez felülete, és a ventilátorok felületét szabadítod meg a portól.
Felmerülhet benned az is, hogy egy porszívóval tisztítsd meg a számítógépedet. Ez a megoldás azonban mindenféleképp kerülendő, mivel a porszívó működés közben szintén statikus feszültséget termel, ami az alkatrészekkel való rövid véletlen érintkezés esetén is végzetes károsodást okozhat a gépedben. Az erős szívó erő emellett meglazíthatja vagy felszippanthatja a nyomtatott áramkörbe forrasztott elemeket is. Porszívóval tehát csak és kizárólag a gépházból kikerült port szívd fel, és ne próbáld meg arra használni, hogy közvetlenül szívd le az alkatrészekről a port!
A por kifújása mellett a számítógép-tisztítás körébe tartozik az ujjlenyomatok és egyéb foltok eltávolítása is, ami főleg a perifériákon és a kijelzőn található, de a belső alkatrészek felületén is szükséges lehet egy komolyabb tisztítás. Erre a célra pamut, mikroszálas törlőkendőt használj és izopropil-alkoholt vagy ugyanolyan tulajdonságú oldószert, illetve kifejezetten PC tisztításra ajánlott termékeket. Mielőtt visszahelyezed a megtisztított alkatrészeket, feltétlenül hagy megszáradni őket! A kijelzőket az ujjlenyomatok ellen védő és egyéb bevonatok megóvása érdekében szintén csak kijelzőtisztításra ajánlott termékekkel töröld le!
Iratkozz fel, hogy mindig időben értesülj akcióinkról, kedvezményeinkről, játékainkról.
© Pcland Online Kft. 2000-2021 Minden jog fenntartva!